SENIOR .NET DEVELOPER

Descrierea jobului:
Clientul nostru este unul dintre principalii furnizori de solutii si servicii IT de pe piata locala, cu o prezenta de peste doua decenii in domeniul sau de activitate.
Postul presupune dezvoltarea de aplicatii software specifice, parcurgand etapele de proiect stabilite si standardele de calitate impuse prin politica interna a companiei.

Cerinte:
– Experienta in programare C#, folosind .Net Framework 2.0/3.5 (sau mai nou) de minim 3 ani;
– Cunostinte T-SQL, experienta cu lucrul in baze de date Microsoft SQL Server 2005/2008 (sau mai nou) de minim 3 ani;
– Experienta in utilizarea ASP.NET (.NET Framework 2.0, 3.5, 4.0 – C#);
– Experienta in dezvoltarea serviciilor Windows, serviciilor Web;
– Cunostinte design patterns, metodologii de dezvoltare;
– Cunostinte baze de date MS SQL, Postgresql;
– Cunostinte Javascript, CSS, HTML, WPF, WCF;
– Cunostinte Sharepoint 2007, reprezinta un avantaj;
– Studii superioare tehnice/ IT finalizate;
– Abilitati foarte bune de comunicare atat in romana cat si in engleza;
– Abilitatea de a lucra in echipa;
– Orientare catre necesitatile clientului.

Pachet salarial si de beneficii:
– Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie de anvergura;
– Pachet salarial si de beneficii corelat cu performantele profesionale;
– Proiecte atractive din punct de vedere tehnic, in domenii de business dinamice;
– Spatiul de lucru situat intr-o zona centrala, cu acces rapid la mijloacele de transport in comun.

Cere mai multe detalii sau trimite CV-ul la adresa de mail: valentina@itex.ro